Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.19 15:00

Rusijoje šnipinėjimu įtariamam Norvegijos piliečiui skirtas kardomasis kalinimas

BNS 2017.12.19 15:00

Maskvos Lefertovo teismas skyrė dviejų mėnesių kardomąjį kalinimą vienam Norvegijos piliečiui, įtariamam šnipinėjimu, antradienį pranešė teismo atstovė Jekaterina Krasnova.

„Teismas gruodžio 6 dieną sankcionavo Norvegijos piliečio Frode Bergo... areštą iki vasario 5 dienos“, – nurodė ji.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) sučiupo šį 62 metų vyrą, kai jis mėgino perimti įslaptintus dokumentus apie šalies karines jūrų pajėgas iš vieno Rusijos piliečio.

Rusijos saugumo tarnybos mano, kad F. Bergas bendradarbiavo su Norvegijos saugumo tarnybomis ir JAV Centrine žvalgybos agentūra (CŽA), remdamasi šaltiniais pranešė Rusijos žiniasklaida.

Norvegų transliuotojas TV2 pranešė, kad F. Bergas anksčiau dirbo Norvegijos sienos apsaugos komisariate. Ši tarnyba prižiūri įstatymų laikymąsi ir eismą prie sienos su Rusija.

Norvegijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad įtariamojo asmeninės informacijos negalima skelbti „dėl konfidencialumo taisyklių“.

„Šiam piliečiui teisiškai atstovaujama“, – elektroniniame laiške naujienų agentūrai AFP nurodė ministerijos atstovas Frode Overlandas Andersenas.

„Jam bus teikiama konsulinė pagalba pagal mūsų gaires dėl užsienyje įkalintų piliečių“, – pridūrė jis.

NATO narė Norvegija ir jos kaimynė Rusija paprastai palaiko gerus santykius, bet nuo 2014 metų, kai kilo Ukrainos krizė, jie darėsi vis labiau įtempti.

Norvegija pernai paskelbė, kad maždaug 1 tūkst. km nuo Rusijos sienos bus dislokuota 330 JAV jūrų pėstininkų, kurie keisis rotacine tvarka.

Rusija yra sakiusi, kad šie planai niekaip neprisidės prie Šiaurės Europos saugumo.

Norvegijos žvalgyba anksčiau šiais metais pranešė, kad šalies Užsienio reikalų ministerija, armija ir kitos institucijos patyrė kibernetinę ataką. Ją esą įvykdė viena ryšiais su Rusijos valdžia įtariama grupė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi