Pasaulyje

2017.12.19 10:20

D. Trumpo administracija dėl „WannaCry“ atakos kaltina Šiaurės Korėją

ELTA2017.12.19 10:20

Dėl itin plataus masto kibernetinės atakos, gegužę paveikusios 150 valstybių, JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija kaltina Šiaurės Korėją.

„Atlikusi kruopštų tyrimą, šiandien JAV viruso „WannaCry“ atakos autorystę viešai priskiria Šiaurės Korėjai“, – laikraščio „The Wall Street Journal“ antradienio numerio nuomonių skiltyje rašo Baltųjų rūmų patarėjas krašto saugumo klausimais Tomas Bossertas.

„Tokio pareiškimo nedarome lengvabūdiškai. Jis paremtas įrodymais. Ir mes nesame vieni, padarę tokias išvadas. Kitos vyriausybės ir privačios įmonės su mumis sutinka“, – pridūrė T. Bossertas.

Nuo šių metų gegužės mėnesio viduryje įvykdytą „WannaCry“ ataką, kurios metu pasinaudota operacinės sistemos „Microsoft Windows“ saugumo spragomis, nukentėjo vartotojai daugiau kaip 150-yje valstybių.

„Šiaurės Korėja itin blogai elgėsi ir buvo beveik neprižiūrima daugiau kaip dešimtmetį, ir jos kenkėjiškas elgesys tampa vis baisesnis. „WannaCry“ ataka nesirinko aukų ir buvo neatsargi“, – tęsė T. Bossertas.

Piktavalių programišių vieta – kalėjime, o totalitarinės valstybės turi sumokėti už savo veiksmus, tvirtino Baltųjų rūmų patarėjas.

„Mes, likusieji, turime padvigubinti pastangas, kad sustiprintume savo kolektyvinę gynybą“, – rašė jis.

Straipsnyje T. Bossertas neatskleidė konkrečių JAV planų kovai su kibernetinėmis atakomis, tačiau Vašingtono pareigūnai tikino, kad tai jis turėtų padaryti vėliau antradienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt