Pasaulyje

2017.12.19 09:37

Naujoje JAV nacionalinėje strategijoje – kritika D. Trumpo pirmtakams ir baimė dėl Rusijos

JAV prezidento pristatytoje naujoje šalies nacionalinėje strategijoje teigiama, kad Rusija ir Kinija yra didžiausios grėsmės šalies dominavimui. Dokumente atkreipiamas dėmesys į agresyvų Maskvos elgesį ir bandymą kištis į kitų šalių politiką. Pasak Donaldo Trumpo, pirmą kartą aiškiai pasakoma, kad ekonominis saugumas kartu yra ir nacionalinis saugumas.

Pristatydamas naują nacionalinio saugumo strategiją, D. Trumpas teigė, kad JAV grįžta į pasaulinę areną ir tai daro būdamos stipresnės nei anksčiau. Kritikos pirmtakams dėl santykių su kitomis šalimis kalboje negailėjęs D. Trumpas pakartojo, kad kitos šalys negali naudotis Amerika.

Kalboje jis pripažino, kad Kinija ir Rusija yra rimtas iššūkis JAV galiai, įtakai ir interesams. Tačiau kartu teigė, kad su abiem šalimis reikia bendradarbiauti.

Nors kalboje D. Trumpas Maskvos itin nekritikavo, 68-ių puslapių dokumente karčių žodžių netrūksta. Jame sakoma, kad Rusija nevengia kištis į kitų šalių politiką, kėsinasi į jų suverenumą bei siekia Ameriką sukiršinti su kitomis šalimis.