Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.18 23:24

ES Tuskas naują Austrijos vyriausybę ragina prisiimti „proeuropietišką vaidmenį“

BNS 2017.12.18 23:24

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pirmadienį įspėjo Austrijos naująjį kanclerį, kad tikisi, jog Austrija ir „toliau vaidins konstruktyvų ir proeuropietišką vaidmenį“, prisaikdinus naują šalies vyriausybę, kurios sudėtyje yra ir kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (Freiheitliche Partei Osterreichs, FPO).

 Koalicijoje su kanclerio Sebastiano Kurzo konservatyviąja Liaudies partija (OVP) esanti Laisvės partija (FPO) pasižadėjo sustabdyti neteisėtą migraciją, sumažinti mokesčius ir priešintis ES centralizacijai.

Antroje kitų metų pusėje Austrija pirmininkaus ES; savo sveikinimo laiške naujam kancleriui D. Tuskas įspėjo, kad Briuselis tikisi, jog Viena laikysis savo įsipareigojimų blokui.

„Tikiuosi, kad Austrijos vyriausybė toliau vaidins konstruktyvų ir proeuropietišką vaidmenį Europos Sąjungoje“, – rašė D. Tuskas.

„Tai ypač svarbu tuo metu, kai Europos Vadovų Taryba vis labiau įsitraukia į politiškai jautrius klausimus (ES) Vadovų darbotvarkės kontekste.“

Naujoji vyriausybė šeštadienį atskleidė politinę programą, kurioje „įsipareigoja Europai“, tačiau taip pat pasižada pasinaudoti Austrijos pirmininkavimu ES „prisiimti vadovaujantį vaidmenį ir ištaisyti klaidingus pokyčius“ bloke.

Austrija taip pat planuoja savo pirmininkavimo metu surengti susirinkimą dėl daug ginčų sukėlusio imigracijos klausimo.

Šis klausimas, kaip elgtis su į ES atvykstančiais migrantais, smarkiai suskaldė Europą, kurios rytinės dalies valstybės stipriai priešinasi priverstinėms migrantų priėmimo kvotoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi