Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.17 17:20

JT Saugumo Taryba svarstys rezoliuciją, kritikuojančią JAV sprendimą dėl Jeruzalės

ELTA 2017.12.17 17:20

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba svarstys vienašališką JAV sprendimą pakeisti Jeruzalės statusą. Tai sekmadienį pranešė Anatolijos naujienų agentūra.

Rezoliucijos projektą, kuriame kritikuojamas JAV sprendimas pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, JT Saugumo Tarybai pateikė Turkija.

Sekmadienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė esąs įsitikinęs, kad netrukus Ankara atidarys Rytų Jeruzalėje savo ambasadą Palestinoje.

Anksčiau šią savaitę Islamo Bendradarbiavimo Organizacijos šalys neeiliniame susitikime Stambule pripažino Palestiną valstybe su sostine Rytų Jeruzalėje.

Gruodžio 6 d. JAV prezidentas Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose pareiškė, kad atėjo metas oficialiai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine ir perkelti Amerikos ambasadą iš Tel Avivo į šį miestą. Šis sprendimas labai neigiamai buvo sutiktas daugelyje pasaulio šalių, pirmiausia – arabų ir musulmonų, o palestiniečių teritorijose prasidėjo masinės riaušės ir protesto akcijos.

Jeruzalės statusas – viena opiausių palestiniečių ir izraeliečių konflikto problemų. Izraeliečiai užėmė rytinę miesto dalį per 1967 metų karą. Jie tvirtina, kad Jeruzalė yra „vienintelė ir nedaloma“ Izraelio sostinė. Savo ruožtu palestiniečiai nori padaryti rytinę miesto dalį savo valstybės sostine.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi