Pasaulyje

2017.12.17 14:10

Kalifornijoje sninga pelenais

BNS2017.12.17 14:10

Šeštadienį virš sausų kalvų ir milijonus kainuojančių namų Montesite snigo pelenais, ugniagesiams gesinant atskirus vėjo įpučiamus ugnies židinius ir kovojant su vienu didžiausių miško gaisrų Kalifornijoje per kelis dešimtmečius.

Tomu pakrikštytas gaisras kilo prieš beveik dvi savaites ir dabar laikomas trečiu didžiausiu miško gaisru nuo 1932 metų. Dėl jo šeštadienį buvo evakuoti rajonai Santa Barbaros apygardoje, taip pat ir Montesitas, esantis už 80 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Los Andželo.

„Ugnis agresyviai juda pietų kryptimi Montesito link ir jau pasiglemžė kelis pastatus“, – savo tinklalapyje paskelbė Kalifornijos priešgaisrinės apsaugos tarnyba.

Montesito kalvos yra rami, nedaug apgyvendinta garsenybių ir pasiturinčių žmonių pabėgimo vieta. Šeštadienį dauguma žmonių išvyko iš šio rajono dėl tvyrančių dūmų ir krentančių pelenų. Dėl to ugniagesių mašinos čia važinėja be sirenų ir stovi prie beveik kiekvieno namo, kad apsaugotų juos, pranešė įvykio vietoje dirbantis AFP fotografas.

Maždaug 8,5 tūkst. ugniagesių šiame rajone padeda 34 sraigtasparniai.

Gaisras jau išdegino 108 tūkst. hektarų plotą ir sunaikino daugiau nei tūkstantį statinių. Skaičiuojama, kad pridaryta žalos už daugiau nei 110 mln. JAV dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.