Pasaulyje

2017.12.16 12:54

Per žemės drebėjimą Indonezijoje žuvo mažiausiai du žmonės

BNS 2017.12.16 12:54

Indonezijos sostinę ir kitus pagrindinės Javos salos miestus penktadienį sukrėtęs 6,5 balo žemės drebėjimas pareikalavo mažiausiai dviejų gyvybių, šeštadienį paskelbė Nacionalinės nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas.

JAV Geologijos tarnybos duomenimis, drebėjimas įvyko penktadienį prieš pat vidurnaktį (apie 19 val. Lietuvos laiku), jo centras buvo apie 91 km gylyje, apie kilometrą į rytus-pietryčius nuo Čipatudžaho miesto.

Per drebėjimą sugriuvusiuose pastatuose žuvo 62 metų vyras Čiamise ir 80 metų moteris Pekalongane, sakė Sutopo Purwo Nugroho iš Nacionalinės nelaimių padarinių likvidavimo agentūros .

„Taip pat apgadintos kelios ligoninės keliuose rajonuose, pacientus teko evakuoti“, – sakė jis.

Agentūra nurodė, kad Vakarų Javos ir Centrinės Javos provincijose apgriauta mažiausiai šimtas namų ir kad nuostoliai vertinami toliau.

Indonezija, sudaryta iš kelių tūkstančių salų, patenka į vadinamąjį Ramiojo vandenyno ugnies žiedą, pasižymintį dideliu tektoniniu aktyvumu, todėl šalyje dažni žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.

2016 metų gruodį vakarinei Ačeho provincijai smogęs žemės drebėjimas nusinešė per 100 žmonių gyvybių, dar dešimtis tūkstančių gyventojų paliko be pastogės.