Pasaulyje

2017.12.16 10:27

Austrijoje formuojama konservatorių ir kraštutinių dešiniųjų koalicija

Adomas Šimkus, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.12.16 10:27

Austrijoje konservatyvioji Liaudies partija koaliciją sutarė formuoti su kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija. Jei jų vyriausybė bus patvirtinta, Austrija taps pirmąja Vakarų Europos valstybe, valdžioje turinčia tokią radikalią partiją.  

„Austrai prieš du mėnesius balsavo  ir nusprendė, kad šalis turi keistis“, – taip penktadienį kalbėjo Sebastianas Kurzas, 31-erių Liaudies partijos lyderis.

S. Kurzas – jauniausias vyriausybės vadovas pasaulyje.

Nors S. Kurzo Liaudies partija parlamento rinkimus laimėjo, ji nepakankamai stipri, kad formuotų valdžią viena. Todėl bendražyge pasirinkta Laisvės partija, kuri dar neseniai S. Kurzą kaltino savinantis jos programą.

Apžvalgininkai Laisvės partija apibūdina kaip populistinę, antiimigracinę, euroskeptišką ir tapatina su tokiomis politinėmis jėgomis, kaip „Alternatyva Vokietijai“, Prancūzijos „Nacionaliniu frontu“ ar Geerto Wilderso partija Nyderlanduose.

Vis dėlto Laisvės partija – vienintelė, kuriai pavyko prasibrauti iki vyriausybės formavimo. Kokie bus naujosios Austrijos valdžios prioritetai, S. Kurzas kol kas neatskleidė. Jis tai žada padaryti po pokalbių su prezidentu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt