Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Dalai Lama teigia, kad tibetiečių susideginimai nedaro poveikio Kinijos politikai

ELTA2015.09.08 13:45

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama sakė, kad prieš Kinijos valdžią protestuojančių tibetiečių susideginimai neduoda rezultatų, praneša „Reuters“.

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama sakė, kad prieš Kinijos valdžią protestuojančių tibetiečių susideginimai neduoda rezultatų, praneša „Reuters“.

Nuo 2009 metų protestuodami prieš Kinijos valdžią susidegino mažiausiai 117 tibetiečių. Australijoje viešintis Dalai Lama sakė, kad tokios tibetiečių žūtys liūdina, bet pridūrė, kad, jo nuomone, šie drastiški poelgiai nedaro jokios įtakos Pekino politikai.

Kinijos pareigūnas kovo mėnesį apkaltino Dalai Lamą pinigais skatinant tibetiečius susideginti ir sakė, kad yra tai įrodančių įkalčių. Dalai Lama sako, kad šie drastiški poelgiai yra „suprantami“, bet tvirtina, kad protestuotojų neragina. Keli Tibeto specialistai teigia, kad Dalai Lamos nenoras liepti tibetiečiams taip drastiškai nebeprotestuoti skatina juos ir toliau tęsti susideginimus.

Kinija gina savo griežtą politiką Tibete ir tvirtina, kad regionas kentė baisų skurdą ir išnaudojimą iki 1950 metų, kai Kinijos komunistų kariai „taikiai išlaisvino“ Tibetą.

Kitas Dalai Lama galėtų būti ir moteris

„Jei susidarytų tokios aplinkybės, kad Dalai Lama moteris būtų naudingiau, tai automatiškai Dalailama taptų moteris“,  – pareiškė 77 metų Tibeto dvasinis lyderis. Jis buvo paklaustas apie lyčių debatus, kuriuos praėjusiomis dienoms vėl įplieskė Australijos ministrė pirmininkė Julia Gillard.

Pasak Dalai Lamos, pasaulis susidūręs su moraline nelygybės ir kančios krize ir jam reikia užjaučiančių vadovų. „Šiuo požiūriu moterų potencialas yra didesnis“, – sakė Nobelio taikos premijos laureatas, kuris po savo pabėgimo iš Kinijos okupuoto Tibeto 1959-aisiais gyvena tremtyje Šiaurės Indijoje. „Moterys yra jautresnės kitų atžvilgiu. Jei kalbėsime apie mane, mano tėvas buvo greitai užsidegantis, kartais aš sulaukdavau ir smūgių. Tačiau mano motina buvo taip nuostabiai užjaučianti“, – prisiminė Dalai Lama.

J. Gillard antradienį apkaltino opozicijoje esančius konservatorius, kad, jei laimės rugsėjį vyksiančius parlamento rinkimus, ims marginalizuoti moteris ir sustabdys abortų teisės reformą. Trečiadienį ji be to papriekaištavo opozicijos lyderiui Tony Abbottui dėl moterims priešiško elgesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt