Pasaulyje

2017.12.15 12:08

Japonija išplėtė Šiaurės Korėjai taikomas sankcijas

ELTA 2017.12.15 12:08

Japonija įvedė naujų sankcijų Šiaurės Korėjai, siekdama padidinti spaudimą Pchenjanui dėl jo vykdomų branduolinės ir raketų programų, praneša BBC.

Vyriausiasis Japonijos ministrų kabineto sekretorius Yoshihide Suga informavo, kad ketinama įšaldyti dar 19 juridinių ir fizinių asmenų turtą.

Be to, sankcijos bus taikomos ir daugiau kaip 210 asmenų ir organizacijų iš skirtingų šalių, tarp jų – ir Kinijos bei Rusijos.

Tarp į juodąjį sąrašą įtrauktų organizacijų yra bankų, prekiautojų anglimi ir mineralais bei transporto įmonių.

Japonija teigia, kad nuo tada, kai Šiaurės Korėja rugsėjį virš jos teritorijos paleido tarpžemyninę balistinę raketą, šaliai kyla „iki šiol neregėta grėsmė“.

„Šiaurės Korėja paleido tarpžemyninę balistinę raketą, kuri nusileido mūsų išskirtinėje ekonominėje zonoje, ir toliau tęsia provokuojamus veiksmus“, – penktadienį žurnalistams sakė Y. Suga.

Y. Sugos teigimu, šalis žada įšaldyti ir daugiau fizinių ir juridinių asmenų turto, kad dar labiau padidintų spaudimą Pchenjanui.

Japonija Šiaurės Korėjai jau taiko griežtus apribojimus, įskaitant prekybos draudimą ir draudimą režimo laivams įplaukti į šalies uostus.

Apie sankcijų Pchenjanui išplėtimą paskelbta prieš penktadienį vyksiantį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikimą. Jo metu bus ieškoma taikių būdų spausti Šiaurės Korėją, kad ši nutrauktų savo branduolinę ir raketų programas ir pasiekti, kad Korėjos pusiasalyje nebeliktų branduolinio ginklo.