Pasaulyje

2017.12.15 14:58

Teismas: buvęs Rusijos ekonomikos ministras paėmė 2 mln. dolerių kyšį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.15 14:58

Rusijoje – atomazga skandalingiausioje ministro byloje per visą Vladimiro Putino valdymą. Buvęs ekonomikos ministras Aleksejus Uliukajevas teisme išgirdo nuosprendį dėl kaltinimų priėmus 2 milijonų dolerių kyšį.

Teismas penktadienį A. Uliukajevui paskyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę. Jis ją turės atlikti griežtojo režimo pataisos kolonijoje.

A. Uliukajevas kaltinimus neigia.

Byla prikaustė Rusijos stebėtojų dėmesį, nes atskleidžia įtakingiausių klanų kovą ir V. Putino valdžios ribas. Kyšį ministrui davė antras pagal įtaką šalies žmogus, valstybinės naftos bendrovės „Rosneft“ vadovas Igoris Sečinas.

Teismas jį penkis kartus kvietė liudyti, bet jis neatvyko. Šaltiniai sako, kad I. Sečinas su saugumiečiais operaciją prieš neįtinkantį ministrą rengė ilgai, bet pats V. Putinas apie ją sužinojo tik po arešto. Abejonių daug kam iškart sukėlė ir kyšio motyvas – kad ministras leistų I. Sečino bendrovei įsigyti iš savininko atimtą kitą naftos bendrovę, nors jų susijungimui jau buvo viešai pritaręs pats V. Putinas. Tas sandoris prieš metus padidino „Rosneft“ vertę ir leido dalį akcijų netikėtai parduoti užsienio investuotojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.