Pasaulyje

2017.12.14 23:03

Prancūzijoje per traukinio susidūrimą su mokyklos autobusu žuvo 4 vaikai

BNS 2017.12.14 23:03

Prancūzijos pietuose netoli Perpinjano ketvirtadienį geležinkelio pervažoje per mokyklinio autobuso ir traukinio susidūrimą žuvo mažiausiai keturi vaikai, septyni kiti sužeisti sunkiai, pranešė policija.

Autobusu važiavo apie 20 vietinės mokyklos mokinių. Traukinys į jį rėžėsi Mijase, esančiame už 18 kilometrų į vakarus nuo Perpinjano, netoli Ispanijos sienos.

Devyni autobuse buvusieji ir trys traukinio keleiviai patyrė lengvus sužeidimus, sakė policija.

Apie 70 gelbėtojų, keturi sraigtasparniai atvyko į nelaimės vietą atlikti gelbėjimo darbų.

Radijo stočių tinklas „France Bleu“ pranešė, kad traukinys rėžėsi į autobuso užpakalinę dalį, perlauždamas jį per pusę.

Vietinis laikraštis „L'Independant“ paskelbė vienos iš traukinio keleivių, Barbaros, įspūdžius, kad „smūgis buvo labai stiprus, manėme, kad traukinys nuvirs nuo bėgių“.

Prezidentas Emmanuelis Macronas tviteryje parašė: „Visos mano mintys yra su šios baisios mokyklinį autobusą ištikusios nelaimės aukomis ir jų artimaisiais. Valstybė visa mobilizuota padėti jiems“.

Ministras pirmininkas Edouard`as Philippe`as ir transporto ministrė Elisabeth Borne atvyksta iš susitikimo Kahore.

„Siaubingas įvykis“, – sakė švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanqueras, pridurdamas esąs „labai nuliūdintas“.

Pirėnų regiono saugumo tarnybos viršininkas patvirtino, kad minėtoji nelaimė šiame regione įvyko traukiniui važiuojant vakarų kryptimi iš Perpinjano į Vilfranš de Konflaną.

Minėta, kad autobusas pralaužė reguliuojamos pervažos šlagbaumą.

Ši nelaimė jau trečia mirtina per ketverius metus Prancūzijos geležinkeliuose.

2015-aisiais greitasis traukinys TGV, bandomas atkarpoje tarp Paryžiaus ir Strasbūro, važiuodamas 243 km per val. greičiu, nulėkė nuo bėgių ir rėžėsi į tiltą, tada žuvo 11 juo važiavusių žmonių.

2013-aisiais septyni žmonės žuvo priemiestiniam traukiniui įsirėžus į atramą stotyje piečiau Paryžiaus; tos nelaimė priežastis buvo sugedęs semaforas.