Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.14 14:58

Kasmetinėje spaudos konferencijoje V. Putinas žarstė pažadus

Surengęs dar vieną kasmetę spaudos konferenciją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vėl pažėrė pažadų kelti šalies ekonomiką ir rusų gyvenimo lygį, nors dėl kritusių naftos kainų ir ekonominių sankcijų gyventojų pajamos per pastaruosius porą metų nukrito ir tai gerokai sunkina V. Putino pastangas siekti perrinkimo, kad ir be jokių realių konkurentų.

Šį kartą kalbėdamas apie Rusijos pasiekimus V. Putinas buvo priverstas lyginti dabartinę ekonominę padėtį su Boriso Jelcino laikais – tik taip galima buvo parodyti, kad realiosios eilinių rusų pajamos ir pensijos padidėjo.

Bet tai buvo prieš prasidedant jau 17 metų trunkančiam V. Putino valdymui, tad lyginimas nėra itin palankus, ypač turint omenyje, kad kovą V. Putinas sieks dar vienos kadencijos. Tai, kad šiuose rinkimuose jis neturi jokių realių konkurentų, V. Putinas pavadino Rusijos specifika, bet turėjo pripažinti, kad pigi nafta ir ekonominės sankcijos dėl Ukrainos pridarė problemų.

„Žmonės, aišku, dėl daug ko nepatenkinti, ir jie teisūs dėl to, kad nepatenkinti, – galima buvo pasiekti geresnių rezultatų“, – teigia V. Putinas.

Savo ruožtu V. Putinas pareiškė, kad krizės nusmukdyta šalies ekonomika vis dėlto auga – oficialiai 1,6 procento ir dar kartą išvardijo pagrindines reformų kryptis:

„Tai infrastruktūra, sveikatos apsauga, švietimas. Kaip jau sakiau anksčiau, aukštosios technologijos, darbo našumo didinimas ir visa tai, be jokios abejonės tam, kad padidėtų gyventojų pajamos.“

Apklausos rodo, kad dabar už Putiną balsuotų du trečdaliai rinkėjų. Vienu naujausių V. Putino pasiekimų laikoma dvejus metus trunkanti gana sėkminga Maskvos karinė intervencija Sirijoje. Maskva sugebėjo išsaugoti autoritarinį prezidento Basharo al-Assado režimą ir savo karines bazes Sirijoje.

Dabar V. Putinas pats paskelbė apie dalies rusų karinio kontingento išvedimą iš Sirijos, bet reikia nepamiršti, kad trečdalį milijono žmonių nusinešęs pilietinis konfliktas Sirijoje taip ir liko neišspręstas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi