Pasaulyje

2013.06.14 09:11

Graikai protestuoja prieš nacionalinio transliuotojo uždarymą

ELTA2013.06.14 09:11

Graikijos profsąjungos, protestuodamos prieš nacionalinio transliuotojo (ERT) uždarymą, ketvirtadienį paragino žmones dalyvauti 24 valandų visuotiniame streike, praneša agentūra AFP.

Graikijos profsąjungos, protestuodamos prieš nacionalinio transliuotojo (ERT) uždarymą, ketvirtadienį paragino žmones dalyvauti 24 valandų visuotiniame streike, praneša agentūra AFP.

Privataus sektoriaus profsąjunga GSEE vyriausybės sprendimą uždaryti nacionalinį radiją ir televiziją prilygino „valstybės perversmui“. Kartu su valstybės tarnautojų profsąjunga „Adedy“ ji sukvietė žmones į mitingą prie ERT pastato Atėnuose.

GSEE pareiškime kritikuojamas „užsispyrimas“, su kuriuo vyriausybė laikosi „labai nedemokratiškų sprendimų“. „Adedy“ pasmerkė „staigią ERT mirtį“. Dėl valstybinio transliuotojo uždarymo darbo neteks apie 2 700 darbuotojų.

Graikijos žurnalistų profsąjunga, kurios nariai trečiadienį pradėjo streiką, paskelbė, kad jie nedirbs ir ketvirtadienį. Ketvirtadienį dabą nutraukti ketina ir jūrininkai.

Apie labai netikėtą sprendimą uždaryti Graikijos nacionalinį transliuotoją paskelbta antradienį. Vyriausybės atstovas Simos Kedikoglou tai pagrindė „neįtikėtinomis išlaidomis“ ir „skaidrumo nebuvimu“ ERT.

Organizacija „Reporteriai be sienų“ nacionalinio transliuotojo darbo sustabdymą pavadino „pasibaisėtinu“ ir „beprotišku“. Vyriausybė Atėnuose privalo „nedelsiant atšaukti savo staigų ir brutalų sprendimą“, – reikalavo žurnalistų organizacija.

Europos Komisija tuo tarpu pareiškė, kad „visiškai nepriklausomai“ priimtą Graikijos vyriausybės sprendimą reikia vertinti būtinų pastangų modernizuoti šalies ekonomiką kontekste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt