Naujienų srautas

Pasaulyje2013.06.13 10:02

Šiaurės Korėja dėl neįvykusių derybų kaltina Seulą

ELTA 2013.06.13 10:02

Šiaurės Korėja apkaltino Pietų Korėją tyčia sudarant trukdžius, dėl kurių buvo atšauktos aukšto lygio derybos, praneša BBC.

Šiaurės Korėja apkaltino Pietų Korėją tyčia sudarant trukdžius, dėl kurių buvo atšauktos aukšto lygio derybos, praneša BBC.

Šiaurės Korėja pareiškė, kad Pietų Korėja tyčia pažeidė tvarką pakeisdama savo delegacijos vadovą, todėl susitikimą teko atšaukti. Iš pradžių Pietų Korėjos delegacijos vadovu buvo paskirtas Korėjos suvienijimo reikalų ministras. Tuomet Seulas paprašė Pchenjano, kad susitikime dalyvautų Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-Uno patarėjas. Kai Pchenjanas atsisakė, Pietų Korėjos delegacijos lyderiu buvo paskirtas Korėjos suvienijimo reikalų viceministras. Pchenjanas pareiškė, kad taip Seulas parodė didžiulę nepagarbą.

Pietų Korėjos viceministras trečiadienį sakė, kad Seulas nebedarys begalės nuolaidų Šiaurės Korėjai. Pasak jo, atėjo laikas deryboms, per kurias abiem šalims atstovautų vienodo lygio asmenys. Abi Korėjos paskutinį kartą vyriausybinio lygio susitikimą surengė 2007 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi