Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.14 11:19

Analitikai: V. Putinas spaudos konferencijoje didžiausią dėmesį skirs rinkimams

Rusijos prezidentas šį ketvirtadienį rengia metinę spaudos konferenciją. Kaip skelbia Rusijos naujienų agentūra ТАSS, į šią konferenciją akredituotas rekordinis žurnalistų skaičius – 1640. Tokio formato Rusijos prezidento konferencija vyksta tryliktą kartą.

Analitikų teigimu, konferencija visų pirma skirta šalies vidaus auditorijai. Šįkart Vladimiras Putinas turi rusams aiškių žinių – prieš kelias dienas pranešė, kad Rusija baigė aktyvius karo veiksmus Sirijoje.

Mažai tikėtina, kad konferencijos žiūrovai ir klausytojai sužinos, kiek iš tikrųjų Rusijai kainavo ši misija. Prieš savaitę V. Putinas paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose, todėl daug klausimų, kuriuos kritikai vadina iš anksto surežisuotais, ko gero bus susiję su jo planais naujai kadencijai.

V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas neigė, kad šis renginys yra Kremliaus surežisuotas. Jis prognozuoja, kad korespondentai užduos klausimus apie Šiaurės Korėją, Siriją, probleminius Rusijos ir JAV santykius, dopingo skandalą. Tačiau, pasak D. Peskovo, daugiausia dėmesio turėtų sulaukti vidinės Rusijos problemos.

2016 metais per 3.50 val. trukusią konferenciją klausimus užduoti buvo leista 48 korespondentams. Ilgiausia V. Putino spaudos konferencija vyko 2008 metais, ji truko 4 valandas 40 minučių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi