Pasaulyje

2017.12.13 12:35

Apklausa: beveik du trečdaliai rusų pasirengę palaikyti V. Putiną rinkimuose

BNS 2017.12.13 12:35

Daugiau kaip pusė rusų ketina balsuoti ateinančiais metais vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose, o beveik du trečdaliai palaikytų dabartinį šalies vadovą Vladimirą Putiną, rodo Levados centro atlikta apklausa.

Tyrimas buvo atliktas dar prieš V. Putinui viešai paskelbiant, kad jis esąs pasirengęs kaip kandidatas dalyvauti valstybės vadovo rinkimuose.

28 proc. respondentų sakė, kad per kovo 18 dieną vyksiančius rinkimus „tikrai balsuos“, o 30 proc. – kad „tikriausiai balsuos“.

Kone kas penktas rusas neketina balsuoti rinkimuose: 10 proc. respondentų tvirtai sakė nebalsuosiantys, o 9 proc. abejojo, ar balsuos.

Dar 20 proc. apklaustųjų nebuvo apsisprendę, balsuos ar ne.

Apklausos dalyviams taip pat buvo užduotas klausimas: „Jeigu Rusijos prezidento rinkimų biuletenyje būtų šie kandidatai, ar jūs balsuotumėte šiuose rinkimuose, ir jeigu taip, tai už kurį iš šių kandidatų?“

Labiausiai rusai remia V. Putiną – už jį balsuotų 61 proc. respondentų bendrai ir 75 proc. respondentų, ketinančių dalyvauti rinkimuose.

Rusijos liberalų demokratų partijos lyderį Vladimirą Žirinovskį palaikė bendrai 8 proc. apklausos dalyvių ir 10 proc. tų, kas ketina balsuoti rinkimuose. Toliau eina Komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas (atitinkamai 6 proc. ir 7 proc.) ir „Teisingosios Rusijos“ lyderis Sergejus Mironovas (po 2 procentus).

Po 1 proc. paramos turi Rusijos liberalų partijos „Jabloko“ („Obuolys“) politinio komiteto pirmininkas Grigorijus Javlinskis ir televizijos laidų vedėjos Ksenija Sobčiak bei Jekaterina Gordon.

Prezidento įgaliotinį verslininkų teisių klausimais Borisą Titovą buvo pasirengę paremti mažiau nei 1 proc. respondentų.

Per šį tyrimą Levados centras gruodžio 1-5 dienomis 137 miestuose ir gyvenvietėse 48 Rusijos regionuose apklausė 1 600 žmonių nuo 18 metų amžiaus. Apklausos statistinė paklaida neviršija 3,4 procento.