Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.13 09:09

A. Merkel ir M. Schulzo partijos tarsis dėl naujos „didžiosios koalicijos“

Vokietijos krikščionys demokratai ir socialdemokratai trečiadienį pirmąkart sės prie vieno stalo dėl naujos „didžiosios koalicijos“. Paaiškės, ar partijų pozicijos suderinamos ir ar šalis bus išvesta iš politinės aklavietės.

Žlugus deryboms su „žaliaisiais“ ir liberalais, paskutinė krikščionių demokratų viltis suburti veiksmingą valdančiąją koaliciją – sąjunga su socialdemokratais.

 „Turime išnaudoti šią galimybę, derybos turi būti greitos. Stabili vyriausybė yra pagrindas, būtinas norint sėkmingai bendradarbiauti su Prancūzija dėl stiprios Europos. Manau, neperdedu sakydama, kad pasaulis laukia, kol mes galėsime veikti“, – sakė Vokietijos kanclerė.

Iškart po rinkimų į opoziciją pasitraukę socialdemokratai praėjusią savaitę pranešė, kad leidžiasi į oficialias derybas, tačiau pabrėžė, kad norės geresnių sąlygų koalicijoje. Paaiškės, ar krikdemai yra pasirengę sumokėti socialdemokratų trokštamą kainą.

Daugiausia diskusijų kils dėl Europos Sąjungos ateities ir migrantų klausimo. Socialdemokratų lyderio Martino Schulzo idėją apie „Jungtines Europos Valstijas“ kanclerė sutiko santūriai, esą visų pirma reikia panaikinti esamas Europos Sąjungos ydas.

Socialdemokratas užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis pareiškė, kad Vokietijai metas ne tik reaguoti į Jungtinių Valstijų politiką, bet ir turėti aiškią savo poziciją. Socialdemokratai skeptiškai vertina Vokietijos pažadą NATO padidinti šalies išlaidas gynybai iki 2 procentų BVP.

Kritikos už atviras sienas sulaukusi Angela Merkel dabar jau griežtai laikosi pozicijos riboti jų skaičių ir padėtį. Socialdemokratai priešinasi – esą tai prieštarauja konstitucijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi