Pasaulyje

2017.12.12 19:06

D. Trumpas metamus kaltinimus seksualiniu priekabiavimu vadina manevru

ELTA 2017.12.12 19:06

JAV prezidentas Donaldas Trumpas jam metamus kaltinimus seksualiniu priekabiavimu pavadino demokratų manevru. Kai demokratams nepavyko įrodyti nelegalių jo komandos ryšių su Maskva, jie ėmėsi „neteisingų kaltinimų ir pramanytų istorijų“ apie jo išpuolius prieš moteris, pareiškė D. Trumpas antradienį tviteryje.

Kaltinimai, kad D. Trumpas ankstesniais metais prieš moterų valią jas nederamai lietė ir bučiavo, jau skambėjo per rinkimų kampaniją, tačiau praėjusiomis dienomis vėl atsinaujino.

Trys moterys, kurios, jų teigimu, yra tapusios D. Trumpo seksualinių išpuolių aukomis, pirmadienį spaudos konferencijoje ragino Kongresą ištirti kaltinimus. Kai kurie demokratų senatoriai dėl kaltinimų jau paragino prezidentą atsistatydinti.

D. Trumpas dabar tviteryje rašė, kad nepažįsta moterų, kurios jam meta kaltinimus „ir/arba niekada su jomis nėra susitikęs“. Tai esą yra „neteisingos žinios“. Jau pirmadienį Baltųjų rūmų atstovas pareiškė, kad daugumoje atvejų kaltinimus paneigė liudininkai. Tačiau tariamų liudininkų jis neįvardijo.

Kaltinimai priekabiavimu prieš jį dabar atnaujinti, nes, „nepaisant tūkstančių išeikvotų valandų ir išleistų daugybės milijonų dolerių“, demokratams nepavyko įrodyti slaptų jo komandos susitarimų su Maskva, tviteryje rašė D. Trumpas.