Pasaulyje

2017.12.12 08:16

Europos Parlamentas aptars JAV sprendimą dėl Jeruzalės

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.12.12 08:16

Europos Parlamentas antradienį ketina aptarti Jungtinių Valstijų prezidento sprendimą Jeruzalę pripažinti oficialia Izraelio sostine. Briuselyje viešėjęs Izraelio ministras pirmininkas Bendriją paragino susitaikyti su realybe ir sekti Amerikos pavyzdžiu dėl Jeruzalės. Tačiau Europos Sąjungos diplomatijos vadovė kartoja, kad to daryti nežadama.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini Europos Parlamente antradienį pristatys Bendrijos poziciją Jeruzalės klausimu. Pirmadienį Briuselyje po susitikimo su čia viešėjusiu Izraelio premjeru, F. Mogherini teigė, kad Bendrija nesirengia Jeruzalės pripažinti sostine, kol nebus pasiektas galutinis taikos susitarimas. Jos teigimu, Jeruzalė turėtų tapti tiek Izraelio, tiek Palestinos sostine, o Bendrijos narės dėl to yra vieningos.

Tačiau Izraelio premjeras ragino Europos Sąjungą susitaikyti su realybe ir sekti JAV pavyzdžiu. Europos Parlamentas dar prieš kelerius metus yra priėmęs rezoliuciją, kuria iš esmės parėmė Palestinos valstybingumo pripažinimą ir pasisakė už dviejų valstybių sambūviu grindžiamą sprendimą.