Pasaulyje

2017.12.12 08:50

V. Putinas: JAV sprendimas dėl Jeruzalės gali perniek paversti Artimųjų Rytų taikos procesą

BNS2017.12.12 08:50

Rusija ir Turkija mano, kad Jungtinių Valstijų sprendimas oficialiai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine destabilizuoja situaciją ir gali sužlugdyti Artimųjų Rytų taikos procesą, pareiškė Rusijos vadovas Vladimiras Putinas.

„Norėčiau pažymėti, kad Rusija ir Turkija mano, jog JAV administracijos sprendimas pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine ir perkelti ten Amerikos ambasadą neprisideda prie padėties Artimuosiuose Rytuose sureguliavimo. Priešingai, jis destabilizuoja ir šiaip sudėtingą padėtį regione“, – sakė V. Putinas po susitikimo su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu.

Kremliaus vadovas pabrėžė, kad šis sprendimas „gali perniek paversti Izraelio ir palestiniečių taikos proceso perspektyvas“.

V. Putinas pridūrė, kad Rusija laikosi požiūrio, jog šis procesas turi vykti vadovaujantis išimtinai Jungtinių Tautų rėmuose anksčiau priimtais sprendimais.

„Konkretūs susitarimo dėl Jeruzalės statuso parametrai – tiesioginių Izraelio ir palestiniečių derybų reikalas“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas praėjusį trečiadienį oficialiai pripažino Jeruzalę žydų valstybės sostine, nutraukdamas septynis dešimtmečius vykdytą politiką neskelbti aiškios pozicijos dėl šio miesto, kurį savinasi ir izraeliečiai, ir palestiniečiai.

Šis sprendimas išprovokavo palestiniečių protestus ir raginimus pradėti naują intifadą (sukilimą) prieš žydų valstybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt