Pasaulyje

2017.12.11 23:40

Korsikos regiono rinkimus laimėjo separatistų koalicija

LRT.lt 2017.12.11 23:40

Regioniniai rinkimai Korsikoje (Prancūzija) atvedė į valdžią separatistinę koaliciją „Už Korsiką“. Ji laimėjo du trečdalius parlamento mandatų, praneša BBC. Koalicija vienija nepriklausomybės rėmėjų partiją „Laisvoji Korsika“ ir autonomijos rėmėjus, partiją „Sukursime Korsiką“.

Koalicija „Už Korsiką“ reikalauja suteikti regionui „galiojantį autonominį statusą“. Jo bendrieji bruožai turėtų būti nustatyti per ateinančius trejus metus, o pagal separatistų planą turėtų būti užtikrinta visiškoji autonomija po 5 metų. Vis dėlto autonomijos įgyvendinimo terminai ir sąlygos turėtų būti Korsikos valdžios institucijų ir Prancūzijos vyriausybės derybų objektas.

Prancūzijos ministras pirmininkas Edouardas Filipas paskambino separatistinį lyderį Gilles Simeoni ir pranešė apie pasirengimą deryboms.

Korsikos gyventojai pirmą kartą išrinko vieningos teritorinės savivaldybės tarybos deputatus po teritorinės reformos, kai dviejų departamentų – Pietų Korsikos ir Aukštutinės Korsikos – regioninės tarybos buvo sujungtos.

Naujame Korsikos parlamente, kuris pradės veikti 2018 m. sausį, koalicijai „Už Korsiką“ atiteko 41 mandatas iš 63. „Regioninės teisės“ koalicija „Kelias į ateitį“, kuri yra regiono statuso keitimo priešininkė iškovojo vos 10 vietų, Emmanuelio Macrono partijos filialas „Respublika, pirmyn!“ ir dešiniosios Respublikonų partijos vietos padalinys – po 6.