Pasaulyje

2017.12.11 18:10

V. Putinas ragina atnaujinti derybas dėl taikos Artimuosiuose Rytuose ir dėl Jeruzalės

BNS 2017.12.11 18:10

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį paragino atnaujinti Izraelio ir Palestinos taikos derybas, apimant ir derybas dėl Jeruzalės, po dviprasmiškai vertinamo JAV sprendimo šį miestą pripažinti Izraelio sostine.

Į Egiptą atvykusio V. Putino pasisakymas buvo transliuojamas per valstybinę televiziją, jis pabrėžė, kad yra itin svarbu „nedelsiant atnaujinti Palestinos ir Izraelio taikos derybas visais ginčytinais klausimais, tarp kurių būtų ir Jeruzalės miesto statusas“.

Būtina priimti greitus ir ilgalaikius sprendimus, kurie „sutampa su abiejų pusių interesais“, anot Egipto valstybinės televizijos transliuojamo vertimo, sakė V. Putinas.

„Susitarimai turi derėti su anksčiau priimtais tarptautinės bendruomenės sprendimais, – sakė V. Putinas. – Rusija visiškai palaiko ankstesnes Saugumo Tarybos rezoliucijas.“

Beveik visa tarptautinė bendruomenė vieningai nepritaria JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimui Jeruzalę pripažinti Izraelio sostine, o Artimuosiuose Rytuose pirmadienį laukiama penktos protestų dienos.

Palestinos lyderis Mahmudas Abbasas pirmadienį į Kairą atvyko skubiai susitikti su Egipto prezidentu Abdeliu Fattahu al-Sisi, svarbiu JAV sąjungininku, prieš trečiadienį vyksiantį Islamo bendradarbiavimo organizacijos konferenciją.