Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.11 17:10

Vokietijai gėda dėl savaitgalį vykusių protestų prieš Izraelį ir JAV

BNS 2017.12.11 17:10

Vokietijos vyriausybė pirmadienį pareiškė, kad jai „gėda“ dėl savaitgalį vykusių demonstracijų prieš JAV sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, nes kai kurie protestuotojai skandavo antisemitinius šūkius ir degino Izraelio vėliavas.

Vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas žurnalistams pareiškė, kad Berlynas, nors ir nesutikdamas su JAV prezidento Donaldo Trumpo praėjusios savaitės sprendimu, griežtai smerkia protestus Vokietijos miestuose, kur pasireiškia „neapykanta“ žydams ir Izraeliui.

„Kai kuriuose mitinguose savaitgalį skambėjo šūkiai, buvo deginamos Izraelio vėliavos ir šmeižiama Izraelio valstybė bei žydai apskritai – ir visa tai yra gėdinga“, – pareiškė S. Seibertas.

„Turėtų būti gėda taip atvirai afišuoti neapykantą žydams Vokietijos miestų gatvėse“, – sakė jis.

S. Seibertas pabrėžė, kad Berlynas jaučia „ypatingą atsakomybę prieš Izraelį ir žydus“, nes nacistinė Vokietija nužudė šešis milijonus žydų per Holokaustą.

Nors Vokietija gina konstitucinę teisę į žodžio ir susibūrimų laisvę, tačiau laisvė nereiškia, kad galima kurstyti rasinę neapykantą ar smurtą, sakė jis.

Savaitgalį antiizraelietiškos demonstracijos vyko keliuose Vokietijos miestuose, tarp jų Berlyne ir Miunchene.

Vokietijos sostinėje penktadienį vakare protestuotojai rinkosi prie JAV ambasados, o sekmadienį įvairių etninių grupių gyvenamame Naujojo Kelno rajone Berlyne demonstracijos dalyviai sudegino Izraelio vėliavą.

Praėjusį trečiadienį S. Seibertas pareiškė, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel „nepalaiko“ D. Trumpo sprendimo pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, nes „dėl Jeruzalės statuso galima derėtis tik pagal dviejų valstybių sprendinio principą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi