Pasaulyje

2017.12.11 09:14

A. Merkel partija turėtų apsispręsti dėl koalicijos

Vokietiją valdančių krikščionių demokratų vadovybė pirmadienio rytą renkasi apsvarstyti praėjusią savaitę socialdemokratų iškeltas sąlygas naujos didžiosios koalicijos sudarymui.

Kairiųjų suvažiavimas patvirtino jų lyderio Martino Schulzo siūlymą svarstyti dar vieną kadenciją bendroje vyriausybėje su Angelos Merkel dešiniaisiais. Bet socialdemokratai žada reikalauti daugiau negu dabar, ypač kai A. Merkel neturi geresnių alternatyvų, žlugus deryboms su dviem mažesnėmis partijomis.

M. Schulzas paskelbė, kad sieks per 8 metus sukurti „Jungtines Europos Valstijas“, o tam nepritariančias šalis išprašyti. Krikščionių demokratų vadovai atsakė skeptiškai – ir sukritikavo per trumpą laiką, ir perspėjo, kad tai tik atbaidys rinkėjus. Esą pastarųjų metų įvykiai kaip tik rodo, kad žmonės ilgisi nacionalinių valstybių. Socialdemokratai neatlyžta ir sako, kad planas padidintų Europos vaidmenį pasaulyje. A. Merkel atstovai savo ruožtu žada nesitraukti nuo reikalavimų riboti migraciją ir jau atvykusiųjų teises.