Pasaulyje

2017.12.10 23:33

M. Saakašvilio sutuoktinė: jį Ukrainos valdžia nori perduoti Gruzijai

BNS2017.12.10 23:33

Kijeve areštuoti buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio sutuoktinė Sandra Rulovs pareiškė, jog Ukrainos valdžia nori perduoti jį Gruzijai, kur jam yra iškeltos kelios baudžiamosios bylos.

„Aš netikiu teisingu Ukrainos teismu, kuris ryt turėtų paskelbti nuosprendį dėl kardomosios priemonės mano sutuoktiniui. Labai tikėtina, jog teismui nuosprendį jau padiktavo Ukrainos valdžia, bus paliktas kardomasis suėmimas. Galbūt, bus sprendimas dėl namų arešto, tačiau visa tai daroma tam, kad būtų laimėta laiko sulaukti sprendimo Mišai Gruzijos teisme, ir jį būtų galima perduoti Gruzijai“, – televizijos „Rustavi 2“ eteryje sekmadienio vakarą kalbėjo S. Rulovs.

Ukrainos policija penktadienio vakarą areštavo M. Saakašvilį po anksčiau šią savaitę surengto nesėkmingo teisėsaugos reido prieš šį Ukrainos prezidento Petro Porošenkos priešininką.

Generalinis prokuroras Jurijus Lucenka nurodė, kad 49 metų kovos su korupcija aktyvistas buvo sulaikytas dėl įtarimų, kad mėgino įvykdyti perversmą ir kad jo opozicinės partijos „Naujųjų jėgų judėjimas“ veiklą rėmė Rusija.

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka sakė, kad Kijevo teismas turės per 72 valandas nuspręsti, ar buvusiam pietinės Odesos srities gubernatoriui turi būti skirtas ikiteisminis kalinimas.

Liepos pabaigoje Ukrainos migracijos tarnyba pranešė, kad prezidentas Petro Porošenka panaikino M. Saakašvilio Ukrainos pilietybę. Gruzijos pilietybės jis neteko 2015-aisiais, kai buvo paskirtas Odesos gubernatoriumi.

Rugsėjį M. Saakašvilis, į Ukrainą atvykęs autobusu iš Lenkijos, su savo pasekėju pagalba jėga prasiveržė į šalies gilumą, per incidentus nukentėjus dešimtims policininkų ir pasieniečių.

Gruzija oficialiai paprašė Ukrainos M. Saakašvilį sulaikyti ir išduoti. Gruzijoje jis yra kaltinamas keturiose bylose, iškeltose dėl svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo ar užvaldymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Tbilisio teismas 2014-ųjų rugpjūtį M. Saakašviliui skyrė kardomąją priemonę – sulaikymą, o netrukus jis buvo paskelbtas ieškomu asmeniu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt