Pasaulyje

2017.12.10 16:29

Už branduolinių ginklų uždraudimą kovojanti grupė atsiėmė Nobelio premiją

BNS2017.12.10 16:29

Tarptautinė branduolinių ginklų uždraudimo kampanija (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons, ICAN), sekmadienį prieš atsiimdama šiemetinę Nobelio taikos premiją, išreiškė nerimą dėl „itin pavojingos situacijos“ Šiaurės Korėjoje.

„Kaip tik dabar matome itin pavojingą situaciją, dėl kurios daug žmonių jaučiasi labai nemaloniai“, – kelios valandos prieš premijos įteikimą Osle sakė ICAN vadovė Beatrice Fihn.

„Bet jei nerimaujate, kad Donaldas Trumpas ar Kim Jong-unas turi branduolinių ginklų, tikriausiai nerimaujate dėl branduolinių ginklų, nes pripažįstate, kad atgrasomosios priemonės ne visada veiks“, – pridūrė ji.

JAV ir Šiaurės Korėjos lyderiai „yra tik žmonės, galintys padaryti galą pasauliui“, bet „niekas to neturėtų galėti“, sakė B. Fihn.

Pchenjanas pastaraisiais mėnesiais surengė daugiau nei bet kada savo raketų ir branduolinių bandymų ir apsikeitė su D. Trumpu karingais grasinimais.

ICAN, vienijanti šimtus nevyriausybinių organizacijų visame pasaulyje, siekė branduolinių ginklų uždraudimo sutarties, kurią liepos mėnesį pasirašė 122 pasaulio valstybės.

Tačiau šią istorinę sutartį silpnina devynių branduolinį ginklą turinčių valstybių parašų nebuvimas.

Kol kas šią sutartį yra ratifikavusios tik trys valstybės: Vatikanas, Gajana ir Tailandas. Kad ji įsigaliotų, ją turi ratifikuoti 50 valstybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.