Pasaulyje

2017.12.10 15:27

Popiežius vėl ragina laikytis „išminties ir apdairumo“ apsisprendžiant dėl Jeruzalės statuso

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.12.10 15:27

Popiežius Pranciškus sekmadienį vėl ragino laikytis „išminties ir apdarumo“ po prieštaringo JAV sprendimo pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.

„Šventasis Tėvas vėl primena savo kreipimąsi kiekvienam laikytis išminties bei apdairumo, ir karštai meldžiasi, kad valstybių vadovai šią svarbią akimirką patys įsipareigotų neleisti naujos smurto spiralės“, – sakoma Vatikano pranešime.

Popiežius Pranciškus trečiadienį gynė Jeruzalės miesto status quo.

„Negaliu nutildyti savo didelio susirūpinimo dėl pastarosiomis dienomis susiklosčiusios padėties. Tuo pat metu tvirtai raginu visus gerbti šio miesto status quo pagal atitinkamas Jungtinių Tautų rezoliucijas“, – per savaitinį kreipimąsi sakė popiežius.

„Jeruzalė yra unikalus miestas, šventas žydams, krikščionims ir musulmonams“, – sakė Pranciškus ir pridūrė, kad Jeruzalėje yra vietų, šventų visų šių trijų monoteistinių religijų išpažinėjams.

Jeruzalė, pasak popiežiaus, turi „specialų pašaukimą taikai“.

„Meldžiu Dievo, kad ši tapatybė būtų išsaugota ir sustiprinta – dėl Šventosios Žemės, Artimųjų Rytų ir viso pasaulio – ir kad nugalėtų išmintis bei apdairumas“, – sakė jis.

Prie JAV ambasadų keliami protestai

Reaguodami į JAV sprendimą Jeruzalę pripažinti Izraelio sostine, tūkstančiai Indonezijos musulmonų  sostinėje Džakartoje protestavo prie JAV ambasados.

Susirinkusieji  reiškė pasipiktinimą šiuo vienašališku sprendimu. Protestuotojai laikė Palestinos vėliavas ir skandavo šūkius, palaikančius palestiniečius.

Pareigūnų duomenimis, mitinge dalyvavo mažiausiai 5 tūkst. žmonių.

Kiek anksčiau pranešta, kad Libano sostinėje prie JAV ambasados pareigūnai susirėmė su riaušininkais. Šie mėtė akmenis ir padeginėjo užtaisus taip reikšdami nepasitenkinimą JAV prezidento sprendimu.

Saugumo pajėgoms teko panaudoti ašarines dujas. Neramumai kilo po praėjusios nakties, kai Arabų lyga pasmerkė Donaldo Trumpo sprendimą.