Pasaulyje

2017.12.10 12:58

Izraelio ministras ragina boikotuoti prieš Jeruzalės pripažinimą žydų sostine protestavusių arabų verslą

BNS2017.12.10 12:58

Izraelio gynybos ministras Avigdoras Liebermanas ragina boikotuoti arabų verslininkus tose šalies srityse, kur gyventojai agresyviai protestavo prieš JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.

A. Liebermanas sekmadienį Izraelio armijos radijui sakė, kad Aros slėnio (Wady Ara) Izraelio šiaurėje arabai „nėra su mumis“, tad žydai neturėtų lankytis jų kaimuose ir pirkti jų gaminius.

Šimtai Izraelio arabų šeštadienį pagrindiniame plente surengė protesto akciją: akmenimis apmėtė pravažiuojančius autobusus ir policijos transporto priemones. Trys žydai buvo sužeisti, apgadintos kelios mašinos.

Šie protestai vyko per vadinamąją palestiniečių „įniršio dieną“, paskelbtą JAV prezidentui Donaldui Trumpui pranešus apie planus perkelti JAV ambasadą į Jeruzalę.

A. Liebermanas seniai ragina Aros slėnį priskirti būsimai Palestinos valstybei.

Anksčiau Arabų lygos užsienio reikalų ministrai teigė, kad Amerikos prezidento sprendimas Jeruzalę pripažinti Izraelio sostine Artimuosius Rytus nugramzdina į smurtą ir chaosą. Kaip rašoma 22 šalių diplomatijos vadovų pasirašytame dokumente, toks D. Trumpo žingsnis reiškia, kad JAV daugiau nebėra neutrali šalis sprendžiant jautrius šio regiono klausimus.

Tarp pasirašiusiųjų dokumentą yra ir iki šiol laikytų Vašingtono sąjungininkų atstovai. D. Trumpo sprendimą dėl Jeruzalės statuso šeštadienį pasmerkė ir 14 Jungtinių Tautų saugumo tarybos narių, šeštadienį susirinkuių į skubų pasitarimą.