Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.10 11:39

E. Macronas ir B. Netanyahu aptars JAV sprendimą dėl Jeruzalės

BNS 2017.12.10 11:39

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sekmadienį dalyvaus dvišalėse derybose padėties Artimuosiuose Rytuose klausimu, nurodo Vakarų Europos ir Izraelio žiniasklaida.

Derybas Paryžiuje numatyta pradėti sekmadienį antroje dienos pusėje.

Pasak Izraelio laikraščio „Haaretz“, šios dvišalės derybos gali tik dar labiau padidinti įtampą, susidariusią dėl Vašingtono sprendimo pripažinti Jeruzalę žydų sostine.

Šeštadienį Paryžiuje vyko demonstracijos prieš B. Netanyahu vizitą. Pasak „Euronews“, protesto dalyviai skandavo „Netanyahu – žudikas, Macronas – bendrininkas“ ir laikė plakatus prieš Jeruzalės pripažinimą Izraelio sostine.

Palestiniečių raginimu rengtose protesto akcijose dalyvavo šimtai žmonių

Prancūzijos prezidentas E. Macronas. Donaldo Trumpo trečiadienį paskelbtą sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine pavadino apgailestaujamu ir ragino pasistengti, kad „bet kokia kaina būtų išvengta smurto“.

E. Macronas patvirtino, kad „Prancūzija ir Europa laikosi dviejų valstybių sprendinio, Izraelio ir Palestinos, taikiai ir saugiai gyvuojančių šalia, su tarptautinės bendrijos pripažįstamomis sienomis, su Jeruzale kaip šių dviejų valstybių sostine“.

Tuo tarpu B. Netanyahu gyrė D. Trunmpą, žengusį šį „istorinį drąsų ir teisingą žingsnį“.

Vis dėlto jis pažadėjo nekeisti status quo itin opiose šventose miesto vietose, kurios yra nepaprastai svarbios žydams, krikščionims ir musulmonams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi