Pasaulyje

2017.12.11 14:06

Gyvenimas P. Osetijos ir Abchazijos pasienyje: žmonės nebetiki, kad konfliktas išsispręs

Lukas Šniolis, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.12.11 14:06

Pietų Osetijos ir Abchazijos pasienyje gyvenantys žmonės po Gruzijos-Rusijos karo praėjus beveik 10 metų vis dar kenčia nepriteklių ir nebetiki, kad konfliktas kada nors bus išspręstas.

Pietų Osetiją iš Tbilisio galima pasiekti per keletą valandų. Nuo dešimtojo dešimtmečio, kai regione prasidėjo konfliktai, gyventojų čia sumažėjo perpus. Iki šiol čia gyvena apie 2,5 tūkst. gruzinų.

Pasak Gruzijos prezidento Giorgio Margvelašvilio, dabartinė šalies valdžia laikosi vadinamosios kantrybės politikos – nepasiduoda provokacijoms.

Kantriai gyvena ir to regiono žmonės – Pietų Osetijos pasienio Dvani kaimelyje gyvenimas teka sava vaga. Žmonės čia praradę viltį, kad konfliktas kada nors išsispręs. Dvani gyventojas Vova rodo prieš devynerius metus per karą rusų kariškių sudegintą namą, vyras su žmona iki šiol glaudžiasi ūkiniame pastate.

Gruzinė Ana prieš karą gyveno Pietų Osetijos pusėje, ten turėjo didelį namą, tačiau buvo priversta išsikelti. Moteris sako, kad dabar čia ramu, bet taip buvo ne iš karto po karo – ji pamena kaip jos sūnų bedirbantį žemę norėjo suimti rusų kariškiai.

Daugiau – įraše.