Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Paryžiuje norima atidaryti narkotikų leidimosi kamerą

Planai atidaryti pirmąją narkotikų leidimosi patalpą šiauriniame Paryžiuje sukėlė aršias diskusijas savivaldybėje bei rajono gyventojų pyktį. Tačiau idėjos kūrėjai teigia, kad viskas – narkomanų išgijimo labui.

Planai atidaryti pirmąją narkotikų leidimosi patalpą šiauriniame Paryžiuje sukėlė aršias diskusijas savivaldybėje bei rajono gyventojų pyktį. Tačiau idėjos kūrėjai teigia, kad viskas – narkomanų išgijimo labui.

Šiaurinis Paryžius jau kurį laiką garsėja kaip ne pati tyriausia Prancūzijos sostinės dalis. Viena rimčiausių jos problemų – nemažas narkomanų skaičius, ypač netoli Šiaurinės Paryžiaus traukinių stoties.

Tad rajono meras neseniai paskelbė, kad siekiant kiek pagerinti situaciją, nacionalinei geležinkelio kompanijai priklausančioje automobilių stovėjimo aikštelėje bus įkurta pirmoji narkotikų leidimosi patalpa, kuri veiks 7 valandas per dieną, 7 dienas per savaitę, aptarnaus apie 100 narkomanų per dieną, o pastarieji ten gaus nemokamų švarių adatų. Netoliese bus padidintas ir policijos patruliavimas.

„Tiesiog norime taikyti praktiką, kuri Ženevoje veikia jau 12 metų ir kuri leidžia narkotikų vartotojams juos vartoti su mažesne rizika. Norime paaiškinti, kad tokia susileidimo patalpa yra vartai į gydymą. Tai pat svarbu pagerinti kriminogeninę situaciją šiame rajone“, – sako kameros koordinatorė Martine Baudin.

„Šiandien, deja, turime narkomanų, kurie leidžiasi viešose vietose, pastatų vestibiuliuose, ten, kur mato vaikai. Todėl pamanėme, jog svarbu, kad jie galėtų tai daryti prižiūrimi medikų, galbūt tuomet galėtų mesti“, – mano Paryžiaus vicemerė saugumo klausimams Myriam El Khomri.

Tačiau įtikinti naujo narkotikų vartojimo centro kaimynus jo nauda žymiai sunkiau nei partijos kolegas rajono savivaldybėje. Politikai sako, kad narkomanai saugiai leisis toli nuo mokyklų, parduotuvių ar gyvenamųjų namų, tačiau kaimynai rajono, kuriame rudenį patalpa bus atidaryta, teigia, kad narkomanai pradės lankytis ten, kur jų anksčiau nebuvo iš viso.

„Man keista, kad užuot  sprendę Lariboisiere ligoninės apylinkėse egzistuojančią narkomanijos problemą, jie tiesiog ją perkelia į gretimą La Chapelle rajoną kurdami šią susileidimo kamerą. Antra, patalpos adresas bus toks pat kaip ir gyvenamojo namo – tai irgi nėra protingas sprendimas“, – tvirtina kuriamos kameros kaimynas Stephane`as Moinard`as.

Nors žmonės siūlo patalpą atidaryti prie minimos Lariboisiere ligoninės, savivaldybė kol kas savo sprendimo nekeičia. Susileidimo kameroje nuolatos budės gydytojai, psichiatrai, psichologai ir socialiniai darbuotojai. Visi jie stengsis, kad kartą užėjus apmaldyti laužomo kūno, nelaimėliams ten grįžti to paties nebeprireiktų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi