Pasaulyje

2017.12.08 14:23

Mįslingas radiacijos Rusijoje padidėjimas: skelbia galimą priežastį

DELFI.lt2017.12.08 14:23

Ekspertai iš tarptautinės komisijos skelbia išsiaiškinę, kad radioaktyvaus izotopo rutenio (Ru 106) koncentracija Rusijoje galėjo padidėti dėl atmosferoje sudegusio palydovo.

Specialistai, aiškinęsi, kodėl Pietų Urale buvo padidėjęs Ru 106 kiekis, mano, kad ši versija yra prioritetinė, skelbia tvrain.ru.

„Radioaktyvaus rutenio izotopo šaltiniu galėjo būti atmosferoje sudegęs palydovas arba jo dalis. Palydove galėjo būti Ru 106 šaltinis“, – teigiama ataskaitoje.

Rusijos „Greenpeace“ atstovai seniau skelbė, kad padidėjusios radiacijos šaltiniu galėjo būti bendrovė „Majak“, veikianti Čeliabinsko srityje, ji priklauso „Rosatom“.

Organizacijos atstovai paprašė prokuratūros patikrinti gamyklą, „Majak“ atstovai spaudai patikino, kad „su Ru 106 neturi nieko bendro“.

Kaip skelbia Rusijos naujienų agentūra TASS, komisija iniciavo bendrovės patikrinimą, tačiau „kontroliniuose mėginiuose, paimtuose iš bendrovės „Majak“, Ru 106 izotopo neaptikta“.

Rugsėjo pabaigoje Tarptautinė branduolinės energijos agentūra TATENA paskelbė apie padidėjusią Ru 106 koncentraciją kai kurių Europos valstybių atmosferoje. Spėta, kad radiacijos šaltinis yra kažkur Rusijoje.

Iš pradžių tokią informaciją Rusijos hidrometeorologijos tarnyba pavadino nepagrįsta.

Vėliau paaiškėjo, kad radiacijos lygis iš tikrųjų padidėjo, tačiau Ru 106 koncentracija leistinų rodiklių neviršijo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt