Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Uždarius nacionalinį transliuotoją, Graikijoje streiką paskelbė visi žurnalistai (nuotraukos)

ELTA2015.09.08 13:45

Po netikėto vyriausybės Atėnuose sprendimo uždaryti valstybinį radiją ir televiziją (ERT) trečiadienio rytą visi Graikijos žurnalistai pradėjo streiką.

Po netikėto vyriausybės Atėnuose sprendimo uždaryti valstybinį radiją ir televiziją (ERT) trečiadienio rytą visi Graikijos žurnalistai pradėjo streiką.

Nė viena radijo ir televizijos stotis nuo 6.00 val. netransliuoja žinių. „Mes streikuosime tol, kol vyriausybė atšauks savo sprendimą“, sakė Laikraščių redaktorių sąjungos (ESIEA) pirmininkas Dimitris Trimis. Dėl streiko ketvirtadienį Graikijoje nepasirodys laikraščiai.

Naktį į trečiadienį viena po kitos buvo išjungtos visos valstybinės TV programos. Sustabdytos ir visuomeninio radijo transliacijos. Prieš tai Graikijos finansų ministerija pareiškė, kad nacionalinis transliuotojas ERT nebeegzistuoja. Naujausiais profsąjungos duomenimis, tai reiškia, kad darbo netenka 2 656 žmonės.

Anot vyriausybės, ateinančiais mėnesiais planuojama parengti koncepciją dėl naujo valstybinio transliuotojo, kuriame dirbtų 1 000 žmonių. Pavyzdys esą būtų šiuolaikiniai Europos šalių transliuotojai.

Uždaryti valstybinį radiją ir televiziją Graikijos vyriausybė nusprendė visiškai netikėtai. „Bus nauja TV ir radijo institucija“, – per televiziją pareiškė vyriausybės atstovas Simos Kedikoglou.

Valstybinis radijas ir televizija yra klasikinis „neįtikėtino lėšų švaistymo“ pavyzdys, pabrėžė atstovas. Per metus nacionalinio transliuotojo išlaidos siekia 300 mln. eurų, jame dirba septynis kartu daugiau darbuotojų nei panašiose įstaigose kitur.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.