Pasaulyje

2017.12.07 16:32

M. Flynnas jau per D. Trumpo inauguraciją rūpinosi projektu su Rusija

Buvęs aukštas Amerikos prezidento patarėjas Michaelas Flynnas, pasak paviešinto liudijimo, jau per Donaldo Trumpo inauguraciją partneriui pasidžiaugė, kad jo verslo projektas su Rusija pagaliau pajudės. M. Flynnas išbuvo D. Trumpo patarėju nacionaliniam saugumui vos 24 dienas ir atleistas dėl melo apie kontaktus su Rusijos ambasadoriumi, o prieš savaitę teisme pripažino kaltę. 

Demokratų kongresmenas paviešino neįvardyto liudininko parodymus, kad per pačią inauguraciją, maždaug 10-tą D. Trumpo kalbos minutę, sėdėdamas šalia ką tik prisaikdinto prezidento, M. Flynnas branduolinės energetikos lobistui nusiuntė žinutę, kur pasidžiaugė, kad atsivėrė kelias ilgai rengtam planui Artimuosiuose Rytuose statyti 45 rusiškus branduolinius reaktorius. Šimtų milijardų dolerių vertės planas neįmanomas, kol galioja Amerikos sankcijos Maskvai, ir lobistas pokylyje po inauguracijos gyrėsi, kad jos dabar bus atšauktos ir daug kas labai praturtės.

Liudijimą paviešinusiam demokratų kongresmenui respublikonas komiteto vadovas tik nurodė medžiagą perduoti specialiajam prokurorui.