Pasaulyje

2017.12.07 16:35

Maskva: Rusijos karinės bazės Sirijoje liks veikti ir užbaigus karinę operaciją

BNS 2017.12.07 16:35

Rusijai užbaigus karinę operaciją Sirijoje, ten esančios jos karinės bazės ne tik veiks toliau, bet ir bus stiprinamos, atsižvelgiant į jų ilgalaikę perspektyvą, ketvirtadienį pareiškė Rusijos parlamento gynybos reikalų komiteto pirmininkas Vladimiras Šamanovas.

„Abi Sirijoje – Chmeimime ir Tartuse – esančios bazės ne tik nesiliaus funkcionuoti, bet nuolat gerins savo savybes ir pajėgumus, atsižvelgiant ilgalaikę mūsų buvimo perspektyvą šiame anaiptol ne ramiame regione “, – pareiškė V. Šmanovas.

Pasak jo, „šiandien Sirijos teritorijoje prasidėjo pokonfliktinio sureguliavimo laikotarpis, pasižymintis savomis ypatybėmis, tačiau Rusija yra sukaupusi didelę patirtį po vadinamos jos pirmosios ir antrosios kampanijos Kaukaze“.

„Turime kuo pasidalinti su mūsų Sirijos kolegomis ir kitais konflikto Sirijoje taikaus sureguliavimo garantais“, – pridūrė V. Šamanovas.

„Dabar su mūsų kolegomis tikslinsime pokonfliktinio sureguliavimo planą ir paruošime vieną iš dokumentų – tam tikro skaičiaus pajėgų ir priemonių išvedimo grafiką, tačiau sprendimą dėl viso to priims vyriausiasis vadas“, – kalbėjo V. Šamanovas, turėdamas omenyje prezidentą Vladimirą Putiną.

Tuo metu Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas generolas Valerijus Gerasimovas trečiadienį užsienio šalių karo atašė sakė, kad Sirija yra visiškai išvaduota nuo teroristų, ir visos džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ gaujos – sunaikintos.