Pasaulyje

2017.12.07 14:00

Vokietijos socialdemokratai svarsto, ar pradėti derybas su A. Merkel dėl naujos vyriausybės

BNS 2017.12.07 14:00

Vokietijos socialdemokratų partija (SPD) ketvirtadienį svarsto, ar pradėti derybas su kanclerės Angelos Merkel konservatoriais dėl galimybės toliau kartu dirbti valdančiojoje koalicijoje.

Taip pat svarstoma galimybė remti mažumos vyriausybę.

Socialdemokratų vadovybė po partijai katastrofiškai nesėkmingų visuotinių rinkimų rugsėjį pareiškė, kad dirbs opozicijoje. Šią savo poziciją SPD pakartojo ir praėjusį mėnesį žlugus A. Merkel koalicinėms deryboms su dviem mažesnėmis politinėmis partijomis.

Tačiau prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris leido aiškiai suprasti, jog nenori šaukti naujų rinkimų. Tai paskatino socialdemokratų lyderį Martiną Schulzą pakeisti savo poziciją.

Ketvirtadienį vykstančiame SPD suvažiavime M. Schulzas tikisi užsitikrinti partijos narių pritarimą tam, kad būtų pradėtos derybos dėl to, „ar ir kokia forma socialdemokratai galėtų remti naują vyriausybę“.

Tačiau kai kurie socialdemokratai reikalauja, kad dokumente, kurį ketinama priimti suvažiavime, būtų aiškiai įvardyta, jog nauja koalicija su konservatoriais yra negalima.