Pasaulyje

2017.12.07 09:27

Po D. Trumpo sprendimo dėl Jeruzalės renkasi JT Saugumo Taryba

Angelė Daugininkaitienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.12.07 09:27

Jungtinėms Valstijoms  pripažinus Jeruzalę Izraelio sostine, penktadienį į neeilinį posėdį renkasi Jungtinių Tautų Saugumo Taryba. Susitikimas rengiamas 8 šalių prašymu. Prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pripažino Jeruzalę Izraelio sostine ir paskelbė, kad ten iš Tel Avivo perkelia Amerikos ambasadą.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu giria, pasak jo, „istorinį“  Jungtinių Valstijų prezidento žingsnį kaip „drąsų ir teisingą“. Tuo metu Palestinos vadovas Mahmoudas Abbasas D. Trumpo sprendimą vadina apgailėtinu, sakydamas, kad Jungtinės Valstijos nebegalės būti taikos tarpininkės. Britų  premjerė pareiškė nepritarianti tokiam Vašingtono žingsniui, nes tai, anot jos, neduos naudos siekti taikos regione.

Prancūzijos prezidentas pareiškė apgailestavimą, O Europos Sąjungos diplomatijos vadovė – rimtą susirūpinimą. Manoma, kad šis D. Trumpo sprendimas gali išprovokuoti naujų neramumų. Dauguma šalių mano, kad Jeruzalė Izraelio sostine gali būti pripažinta tik derantis su palestiniečiais, kurie šį miestą taip pat laiko savo sostine.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt