Pasaulyje

2017.12.07 07:14

Į Graikiją istorinio vizito atvyksta Turkijos lyderis

Jurgita Montvydaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.12.07 07:14

Į Graikiją  dviejų dienų vizito atvyksta Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. Tai pirmasis šios šalies vadovo apsilankymas per 65-erius metus. Nors valdžia uždraudė bet kokius susibūrimus, ketvirtadienį Atėnuose planuojamos demonstracijos, nukreiptos prieš Turkiją.

Abiejų valstybių santykius temdo nesutarimai dar nuo Pirmojo pasaulinio karo, taip pat daugiau kaip keturis dešimtmečius tvyranti įtampa dėl Turkijos  užimto šiaurės Kipro. Pastaruoju metu Graikija kritikos sulaukė, kai priglaudė 8 turkų karius, dalyvavusius nepavykusiame perversme.

Turkijos prezidentas dėl savo priešiškos ir provokuojančios retorikos Graikijos atžvilgiu, yra turbūt labiausiai nemėgstamas užsienį politikas Graikijoje, todėl saugumas Atėnuose bus taip sustiprintas, kaip ir per Amerikos prezidento Baracko Obamos vizitą. Sostines centrą saugos daugiau negu 2000 policininkų, specialiųjų pajėgų karių, pareigūnų atvyks ir iš Turkijos, bus uždarytas eismas ir centrinės metro stotys.

Išvakarėse pagrindinės miesto gatves buvo patikrintos antiteroristinių operacijų grupės.

Numatyti Turkijos prezidento susitikimai su Graikijos vadovais. Penktadienį R. T. Erdoganas aplankys Graikijos Trakijos zoną. Čia  gyvena bene didžiausia turkų tautinė mažuma šalyje, kuri, pasak jo, turėtų priklausyti Turkijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.