Pasaulyje

2017.12.06 23:41

M. Saakašvilis ragina Ukrainos opoziciją susivienyti

BNS 2017.12.06 23:41

Buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, dabar vadovaujantis Ukrainos partijai „Naujųjų jėgų judėjimas“, trečiadienį paragino šios šalies opozicijos politikus susivienyti.

„Kreipiuosi į Ukrainos opozicijos lyderius – dabar ne laikas kalbėti apie partijų interesus. Mes pirmieji atidėjom į šalį „Naujųjų jėgų judėjimo“ vėliavą. Kalbama ne apie partijas, o apie tai, ar išliks Ukraina. Raginu visus vienytis“, – per mitingą Kijeve prie Aukščiausiosios Rados sakė M. Saakašvilis.

Ukrainos generalinė prokuratūra išdavė orderį suimti M. Saakašvilį, nes įtariama, kad jo partijos veikla buvo finansuojama per Maidano revoliuciją 2014-aisiais nuverstos ankstesnės Ukrainos vyriausybės veikėjų, pabėgusių į Rusiją, ir verslininko Serhijaus Kurčenkos.

Antradienio rytą policija ir saugumo pareigūnai surengė reidą M. Saakašvilio bute Kijeve, siekdami jį areštuoti, bet politiko šalininkai jį išvadavo, ir nuo to laiko protestuoja sostinės centre prie parlamento, reikalaudami, kad atsistatydintų prezidentas Petro Porošenka.

Trečiadienį saugumo pajėgos buvo atvykusios į protestuotojų stovyklą suimti M.Saakašvilio, bet galiausiai atsitraukė, įsiplieskus susirėmimams, per kurios buvo sužeisti apie 16 žmonių.

„Skelbiu čia naująją Sečę – mes plėsimės, ruošimės atremti jų atakas“, – trečiadienio vakarą protestuotojams sakė M. Saakašvilis, turėdamas omenyje senovės Ukrainos kazokų karinę stovyklą.

„Rengiame didelio masto eitynes, renkame parašus už apkaltą (P. Porošenkai). Turime jau 150 (palapinių), dar 250 stato mūsų aktyvistai“, – pridūrė jis.