Pasaulyje

2017.12.06 17:30

Atstatydintas Katalonijos lyderis „kol kas“ ketina likti Belgijoje

BNS2017.12.06 17:30

Atstatydintas Katalonijos lyderis Carlesas Puigdemont`as trečiadienį pareiškė „kol kas“ liksiantis Belgijoje, nors Ispanija atšaukė jam ir keturiems buvusiems jo vyriausybės ministrams išduotus Europos arešto orderius.

C. Puigdemont`as sakė, kad Ispanija nusprendė atšaukti arešto orderius tik todėl, kad „išsigando pasaulio nuomonės“.

Madridas išdavė Europos arešto orderius suimti buvusį Katalonijos vadovą ir keturis buvusius jo vyriausybės ministrus po to, kai jie spalio mėnesį pabėgo į Briuselį ir ignoravo šaukimus atvykti į teismą. Jie kaltinami maišto skatinimu, antivyriausybine veikla ir valstybės lėšų švaistymu.

C. Puigdemont`as sakė, kad jei jo partija laimės gruodžio 21-ąją Katalonijoje vyksiančius rinkimus, „mes turėsime grįžti“. Tačiau jis konkrečiai nenurodė, ar grįš iki rinkimų.

„Kai atvykau čia, iš tiesų atvykau ne į Belgiją, o į Briuselį – Europos sostinę, kur galime geriau apginti savo teises, ir tai nesikeis“, – sakė katalonų politikas per spaudos konferenciją Briuselyje.

„Ar galime be baimės keliauti po Europos Sąjungą? Dar nežinome atsakymo, todėl kol kas liksime čia“, – sakė jis.

Pirmadienį Ispanijos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Pablo Llarena netikėtai nusprendė atšaukti Europos arešto orderius C. Puigdemont`ui ir keturiems buvusiems jo ministrams, penkiems įtariamiesiems pareiškus, kad jie nori grįžti į Ispaniją dalyvauti gruodžio 21-ąją vyksiančiuose Katalonijos valdžios rinkimuose.

Tačiau Ispanijos arešto orderiai minimiems katalonams lieka galioti ir tai reiškia, kad bėgliai bus sulaikyti grįžę į Ispaniją.

Madridas atšaukė Europos arešto orderius, „nes išsigando“, tvirtino C. Puigdemont`as.

„Ispanijos valstybė bijo pasaulio nuomonės“, – pažymėjo jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.