Pasaulyje

2017.12.06 14:30

Palestiniečiai dėl D. Trumpo ketinimų skelbia tris „pykčio dienas“

ELTA2017.12.06 14:30

Piktindamosi prezidento Donaldo Trumpo planais perkelti JAV ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę, palestiniečių grupuotės nuo trečiadienio skelbia tris „pykčio dienas“.

Izraelio žvalgybos ministras Israelis Katzas perspėjo palestiniečius dėl smurtinių protestų. „Aš siūlau, kad jie nekeltų įtampos ir neitų šiuo keliu, – sakė jis. – Smurtiniai protestai būtų didelė palestiniečių savivaldos klaida“. Izraelio policijos atstovas Micky Rosenfeldas pabrėžė, kad saugumo pajėgos bet kuriuo metu pasirengusios reaguoti į incidentus.

„JAV prezidento neišgąsdins grasinimai, – kalbėjo I. Katzas. – Jis mano, kad Jeruzalė turi būti Izraelio sostinė“. Jeruzalės pripažinimas esą yra reikšmingesnis nei ambasados perkėlimas, „kuris natūraliai įvyks vėliau“.

Izraelis 1967-aisiais per šešių dienų karą užėmė arabiškąją rytinę miesto dalį ir vėliau ją aneksavo. Izraelis siekia, kad visa Jeruzalė taptų nedaloma šalies sostine. Tokią pretenziją tarptautinė bendrija atmeta. Palestiniečiai Rytų Jeruzalę laiko būsima Palestinos valstybės sostine.

Aukštas palestiniečių prezidento Mahmoudo Abbaso patarėjas apkaltino JAV visiškai stojus Izraelio pusėn. Artimieji Rytai „bus apversti aukštyn kojom“, Vokietijos radijui sakė Gazos gubernatorius Abdallah al-Frangi. Anot jo, JAV planai yra „smurto aktas“. A. al-Frangi teigimu, palestiniečių reakcija „bus labai nemaloni – taip pat JAV“. Ir tokia politika esą baigsis tuo, kad akcijos taps nenuspėjamos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt