Pasaulyje

2017.12.06 10:46

J. Stoltenbergas: NATO ir ES suderino tris papildomas bendradarbiavimo priemones

BNS2017.12.06 10:46

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį paskelbė, kad Aljansas ir Europos Sąjunga suderino papildomas bendradarbiavimo priemones.

Jis išskyrė tris naujas sritis, kuriose NATO ir ES susitarė stiprinti bendradarbiavimą.

„Pirmiausia, greitas mūsų pajėgų ir technikos pervežimas turi gyvybiškai svarbią reikšmę saugumui. Tai reiškia, kad mums būtinos procedūros greitam sienų kirtimui ir pakankamos transporto priemonės, patikima infrastruktūra, pavyzdžiui, keliai ir geležinkeliai, uostai ir oro uostai“, – per bendrą su ES užsienio politikos vadove Federica Mogherini spaudos konferenciją sakė J. Stoltenbergas.

Konferencija NATO būstinėje buvo surengta po Šiaurės Atlanto tarybos užsienio reikalų ministrų posėdžio.

Pasak NATO vadovo, šioje srityje būtinas „konkretus NATO ir ES bendradarbiavimas dėl visko, kas susiję su kariniu mobilumu“.

„Mūsų tikslas – paversti karinį mobilumą NATO ir ES bendradarbiavimo flagmanu“, – sakė J. Stoltenbergas.

„Antra, kovoje su terorizmu mes nusprendėme stiprinti apsikeitimą informacija ir koordinuoti valstybių partnerių paramą ... kovos su terorizmu srityje“, – sakė jis.

„Ir, trečia, mes drauge labiau stengsimės didinti moterų vaidmenį (sprendžiant) pasaulio ir saugumo klausimus mūsų organizacijose ir per mūsų karines operacijas. Tai ne tik teisinga, bet ir protinga“, – pabrėžė J. Stoltenbergas.

„Tokiu būdu pakelsime NATO ir ES bendradarbiavimą į naują lygį“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt