Pasaulyje

2017.12.06 08:53

Žiniasklaida: užkirstas kelias išpuoliui prieš Th. May

ELTA 2017.12.06 08:53

Didžiosios Britanijos saugumo pajėgos, anot stoties „Sky News“ ir laikraščio „Times“, užkirto kelią planams surengti islamistinį išpuolį prieš ministrę pirmininkę Theresą May. Ekstremistai ketino prie premjerės rezidencijos Dauning Stryte detonuoti sprogmenį ir tada kilus chaosui užpulti bei nužudyti Th. May, antradienį pranešė stotis.

Policija ir žvalgyba esą kelias savaites stebėjo pasirengimą. Pasak stoties BBC, suimti du įtariamieji. Oficialaus tarnybų komentaro apie žiniasklaidos pranešimus kol kas nėra.

Kiek anksčiau vidaus žvalgybos MI5 vadas Andrew Parkeris vyriausybę informavo, kad per praėjusius 12 mėnesių sužlugdyti devyni išpuoliai Londone, tačiau detalių jis neįvardijo.

Jungtinė Karalystės šiais metais jau penkis sykius tapo teroristinių išpuolių taikiniu Londone ir Mančesteryje. Per juos žuvo iš viso 36 žmonės, tarp jų – aštuoni vaikai.

E. Parkeris prieš kelias savaites kalboje pabrėžė, kad islamistų teroristų keliamas pavojus yra toks didelis, kaip niekad anksčiau. Esą yra „dramatiškas grėsmių“ Jungtinėje Karalystėje padidėjimas.