Pasaulyje

2017.12.06 15:51

R. Tillersonas patvirtino JAV įsipareigojimus NATO

Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorius Rexas Tillersonas per susitikimą Briuselyje su NATO valstybių gynybos ministrais užtikrino, kad Amerikos įsipareigojimai Europai lieka ir išreiškė paramą sąjungininkėms Europoje, susirūpinusioms dėl prezidento Donaldo Trumpo užsienio politikos.

Prieš tai R. Tillersonas dalyvavo susitikime ir su Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrais. R. Tillersono vizitas į Europą sutapo su žiniasklaidos pranešimais apie jo nesutarimus su Donaldu Trumpu ir apie galimą atsistatydinimą. Tad kai kurie diplomatai nerimauja, kad nesutarimai su prezidentu, gali reikšti, jog R. Tillersonas praranda įtaką pasaulio politikoje.

„Labai malonu grįžti į Briuselį, ypač NATO būstinę, būti čia kartu su ambasadore Hutchinson. Laukiame visapusiškos diskusijos kaip toliau stiprinti aljansą, patvirtinti JAV įsipareigojimus aljansui, penktajam sutarties straipsniui, taip pat geriau suprasti bendrus planus tarp Europos Sąjungos ir NATO. Manome, kad jie sustiprins saugumo padėtį Europoje“, – kalbėjo JAV valstybės sekretorius.

„Norime rasti kelių kartu su Rusija Jungtinių Tautų misijai Ukrainoje, kuri galiausiai užtikrintų paliaubas. Priežasčių susitikti visiems daug. Kalbėsime, ką daryti dėl branduolinių ginklų pavojaus, deja, čia pavyzdys – Šiaurės Korėja. Spręsti šią problemą reikia bendradarbiaujant Rusijai, JAV, Kinijai. Tik šios trys valstybės gali užtikrinti, kad branduoliniai ginklai nebūtų platinami. Todėl reikia tęsti pokalbius su Rusija. Kita vertus, žinome, jog Rusijos politika kelia nerimo daugeliui NATO šalių“, – sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis.