Pasaulyje

2017.12.05 20:03

D. Trumpas informavo palestiniečių prezidentą apie ketinimą perkelti ambasadą į Jeruzalę

BNS 2017.12.05 20:03

Palestiniečių lyderiui Mahmudui Abbasui antradienį paskambinęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas informavo jį apie ketinimą perkelti Jungtinių Valstijų ambasadą Izraelyje iš Tel Avivo į Jeruzalę.

D. Trumpas „informavo prezidentą (M. Abbasą) apie savo ketinimą perkelti JAV ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę“, sakoma palestiniečių prezidento kanceliarijos išplatintame pareiškime.

Pareiškime nenurodoma, ar D. Trumpas ketina ambasadą perkelti nedelsiant, ar tai bus padaryta kažkuriuo metu ateityje. Daugiau jokių detalių apie prezidentų pokalbį nepateikiama.

M. Abbasas savo ruožtu įspėjo Amerikos lyderį „apie pavojingas tokio sprendimo pasekmes taikos procesui, saugumui ir stabilumui regione bei visame pasaulyje“, pažymima pareiškime.

D. Trumpas pirmadienį turėjo paskelbti, ar pasirašys teisinį dokumentą, kuriuo pusmečiui būtų atidėti planai perkelti JAV ambasadą į Jeruzalę. Šalies vadovas kol kas to nepadarė, sulaukęs viešų ir privačių sąjungininkų perspėjimų laikytis ilgametės praktikos, kai ankstesnės JAV administracijos reguliariai tai darydavo daugiau kaip du dešimtmečius.