Pasaulyje

2017.12.04 15:11

Rusijos premjeras reikalauja nubausti kaltus dėl nesėkmingo raketos paleidimo

BNS2017.12.04 15:11

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas nurodė išanalizuoti šalies kosmoso agentūros „Roskosmos“ ataskaitą dėl raketos nešėjos „Sojuz“ avarijos po jos starto iš naujojo Rytų kosmodromo Tolimuosiuose Rytuose ir nubausti dėl šios nesėkmės kaltus asmenis.

„Reikia padaryti visas būtinas išvadas pagal šios komisijos, kuri dabar įsteigta, darbo rezultatus“, – pirmadienį per pasitarimą su vicepremjerais sakė D. Medvedevas.

Premjeras sakė jau gavęs gavo atitinkamą „Roskosmos“ vadovo ir kitų asmenų ataskaitą.

Premjeras sakė, kad raketos nešėjos avarija liūdina, ir pabrėžė, kad jokios draudimo išmokos nepadengs su avarija susijusių nuostolių.

„Jokios draudimo išmokos nepadengia tų nuostolių, kuriuos šiuo atveju patyrėme“, – sakė jis.

Vyriausybės vadovas paaiškino, kad šiuo atveju „esmė net ne finansai, tai paprasčiausiai reputacijos problemos kosmoso pramonei“.

Premjeras kalbėjo apie būtinybę „pateikti pasiūlymus, kaip situaciją ištaisyti, ir, žinoma, kas už tai atsakys“.

D. Medvedevas pavedė už kosmoso sektorių atsakingą vicepremjerui Dmitrijui Rogozinui užsiimti šiuo klausimu ir išreiškė viltį, kad jis supranta „visą šios istorijos rimtumą“.

„Roskosmos“ praeitą antradienį pranešė, kad jos paleistos raketos viršutinė pakopa, turėjusi iškelti meteorologijos palydovą ir keletą kitų aparatų, nepasiekė numatytos orbitos ir veikiausiai nukrito į Atlanto vandenyną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt