Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.04 12:20

Japonija: Šiaurės Korėjos raketos kelia „realią grėsmę“

BNS 2017.12.04 12:20

Šiaurės Korėjos raketų bandymai kelia „realią grėsmę“ Japonijai, pirmadienį paskelbė Japonijos parlamentas.

Tuo metu premjeras Shinzo Abe pareiškė, kad su šia uždara valstybe kalbėtis beprasmiška.

Aukštieji parlamento rūmai vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kuria protestuojama prieš Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos, praėjusią savaitę nukritusios jūroje Japonijos ekonominėje zonoje, paleidimą.

Šis raketos bandymas pademonstravo, kad Pchenjanas yra pasiryžęs tęsti savo branduolinę ir raketų programas, ir yra „beprecedentė, reikšminga ir reali grėsmė regiono, įskaitant Japoniją, saugumui“.

„Tai tiesioginis iššūkis tarptautinei bendrijai, kurio negalima toleruoti“, – priduriama rezoliucijoje.

Įtampa Korėjos pusiasalyje po raketos paleidimo praėjusį trečiadienį yra padidėjusi. Pirmadienį JAV ir Pietų Korėja pradėjo savo didžiausias per visą istoriją bendras oro pajėgų pratybas, kurias Pchenjanas pavadino „visapusiška provokacija“.

Sh. Abe pažadėjo spausti Šiaurės Korėją, kol ji pakeis savo kursą ir „patikrinamai bei neatšaukiamai“ atsisakys raketų ir branduolinių technologijų.

„Kad spaustume Šiaurės Korėją keisti savo politiką, turėtume užimti ryžtingą poziciją savo diplomatijoje, – sakė jis aukštiesiems parlamento rūmams. – Dialogas dėl dialogo yra beprasmis.“

Pasaulio nerimas dėl Šiaurės Korėjos šiemet nuolat didėjo ir Vašingtonas praėjusią savaitę paragino kitas Jungtinių Tautų nares didinti spaudimą ir nutraukti santykius su Pchenjanu.

Tačiau šis raginimas neįtikino svarbių Šiaurės Korėjos rėmėjų Kinijos ir Rusijos imtis veiksmų šiam režimui izoliuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi