Pasaulyje

2017.12.03 21:34

Prancūzijos ambasada: kaltinimai Rusijos oligarchui ir senatoriui neturi politinės potekstės

BNS 2017.12.03 21:34

Rusijos milijardieriui ir senatoriui (parlamento aukštųjų rūmų nariui) Suleimanui Kerimovui Prancūzijoje pateikti kaltinimai mokesčių slėpimu bei pinigų plovimu neturi jokios politinės potekstės ir neturi turėti jokio poveikio dvišaliams santykiams, pareiškė Prancūzijos ambasada Rusijoje.

„Tai niekaip nesietina su Prancūzijos ir Rusijos valstybiniais santykiais. Tai – tik teisminė tema. Taškas“, – pabrėžė Prancūzijos ambasadorė Sylvie Bermann.

S. Kerimovas Prancūzijoje buvo sulaikytas šios savaitės pradžioje, atvykęs į Nicos oro uostą. Jis buvo apklausiamas dėl įtariamo pinigų plovimo ir mokesčių slėpimo, susijusio su prabangaus nekilnojamojo turto pirkimu, o Maskva dėl to pareiškė Paryžiui protestą.

Rusų oligarchas buvo paleistas iš arešto griežtomis sąlygomis: jis turėjo atiduoti savo pasą ir sumokėti 5 mln. eurų užstatą. Be to, buvo suvaržyta S. Kerimovo teisė laisvai judėti.

Manoma, jog S. Kerimovas buvo apkaltintas nuslėpęs nuo valdžios dešimtis milijonų eurų mokesčių, kai per tarpininkus įsigijo virtinę nekilnojamojo turto objektų prabangioje Prancūzijos Rivjeroje.

Žurnalas „Forbes“ S. Kerimovu skyrė 21 vietą turtingiausių Rusijos žmonių sąraše – jo turtas vertinamas 5,4 mlrd. eurų. Turtus jis susikrovė per privatizaciją po Sovietų Sąjungos subyrėjimo.