Pasaulyje

2017.12.03 19:57

M. Saakašvilis ragina ukrainiečius protestuoti, jeigu parlamentas nepriims prezidento apkaltos įstatymo

BNS 2017.12.03 19:57

Buvęs Gruzijos prezidentas ir buvęs Ukrainos Odesos srities gubernatorius, dabar negausios Ukrainos opozicinės partijos lyderis Micheilas Saakašvilis paragino ukrainiečius kitą sekmadienį susirinkti Nepriklausomybės aikštėje Kijeve, jeigu šalies parlamente per šią savaitę nebus priimti įstatymai dėl prezidento apkaltos ir Antikorupcinio teismo įkūrimas.

„Šią savaitę jie turi galimybę priimti šiuos įstatymus, tačiau aš tuo netikiu. Dabar mes sukursime „apkaltos komitetus“ – centrinį ir regioninius, o kitą sekmadienį siūlau susirinkti jau Nepriklausomybės („Maidano“) aikštėje“, – sekmadienį po „Apkaltos maršo“ kalbėdamas per mitingą Kijevo Europos aikštėje sakė M. Saakašvilis.

Jis pabrėžė, kad neragina žmonių statyti palapinių ar blokuoti judėjimo Kijevo centre, tačiau siūlo pareikšti valdžiai, kad mitinguojantys niekur neis, jeigu nebus įvykdyti jų reikalavimai. Taip pat jis ragina ateiti prie prezidento administracijos ir ją blokuoti.

M. Saakašvilis taip pat paragino ukrainiečius toliau kovoti, jeigu jis bus išsiųstas iš šalies.

Kaip žinoma, šių metų liepą Ukrainos prezidentas Petro Porošenka atėmė iš M. Saakašvilio Ukrainos pilietybę. Tuo metu jis buvo išvykęs iš Ukrainos. Tačiau spalio 10 d. M. Saakašvilis kirto Lenkijos ir Ukrianos sieną lydimas savo šalininkų.

Spalio 25 d. M. Saakašvilis sakė gavęs Ukrainos prezidento administracijos dokumentus dėl pilietybės praradimo ir ketina sprendimą skųsti teisme. Teismas šį klausimą nagrinės gruodžio 21 d.